Jsem literární nadšenec!

Napsal Calime.CZ (») 30. 9. 2009 v kategorii Vlastní tvorba, přečteno: 4486×
tise-calime-pise/vti0117.gif

Pozor! Tento článek byl napsán již v roce 2009, je pravděpodobné, že informace v něm již nejsou aktuální.


Horlivý, hodilo by se podotknout! Dokonce natolik, že si chystám založit vlastní web, ale o tom až později (až bude!)

Pro úvod... Píšu od devíti let. Mým prvním "dílem" čítajícím téměř 40 A4 na počítači byl vlastní 5. díl Harryho Pottera, který však jednou přišel k úhoně (- 20 stran) při formátování PC a po čase se záhadně ztratil. (Možná by to mohla být sranda po letech si to přečíst.) Asi Harry vyslal nějakého domácího skřítka, aby mi tuto věcičku z počítače odstranil... přece jen, informace, které odhalila má fantazírující bez mála 10 jar stará mysl, mohly být kompromitující. Přinejmenším jsem neplánovala nechat Siriuse zařvat.

Pak - po soutěžích ve zpěvu - eh, počkat o zpěvu jsem vám ještě neříkala? Tak to říkám teď! - po soutěžích v sólovém zpěvu, jsem dostala za duo takové krásné CD, kde byla nahrána Dvořákova Legenda. Dodnes jsem neslyšela žádnou skladbu, která by se tak dotkla mého srdce!

Vznikl při ní - v mé hlavě - jistý zamilovaný elf (princ), záhadná blonďatá, vnadná a moudrá (zároveň!) kráska a jejich romantický příběh plný oceánu nebezpečí, ale i ostrůvků poklidu. A nakonec elfátkovi zůstala pouze vzpomínka a touha ji nalézt. ^_^

A tak jsem začala psát klasickou fantasy. Brzy už to nebylo jenom ústí jedné řeky, kde se to odehrávalo... Byla to oblast, pak to narostlo v kontinent a nakonec ještě přibylo pár vcelku nebezpečných ostrovů. Tímto začal můj maraton. A jde mu to už nějakých 7 let, kde nejsem s to ten příběh dokončit. (Řekněme, že narostl do takových rozměrů, že budu ráda, pokud ho někdy za život dokončím!)

Začala jsem se zajímat o psaní více. Četla jsem a studovala, jak kdo píše. Hrabala jsem se snad v každé větě a hledala její smysl. Dala jsem do toho všechno.

Jistě - je mnoho lepších, než jsem já. Ale narazila jsem na takové, kteří pod tíhou svého talentu zpychli. Ono - každý píše nějak. A každý píše jinak. A ne každý píše zrovna tak, aby vám to sedělo - ve všem. Jsou obecné chyby, kterých si všimne každý, kdo tomu trochu rozumí, a jsou subjektivní chyby, které si tam najdete jenom proto, že vám to - sakra - nesedí do vašeho stylu a VY byste to napsali zkrátka jinak a takhle je to úplně špatně. (Chápete, co tím chci říct? Je třeba trochu pokory. ^_^)

Víte, ono je snadné odsoudit něčí dílo. Třebas jen proto, že máte špatnou náladu. Nechcete si ji vybít na lidech, nechcete si přiznat chybu a pokořit sebe, tak prostě jdete a ponížíte něčí dílo, něčí práci... něčí život.

Proto, až někdy budete soudit nějakou knihu a označíte ji za odpad - stejně jako třeba film na csfd - tak mějte na paměti, že za tím vždycky byli lidé, jejich životy, jejich osudy, a ti mnohdy museli přemýšlet nad tím, zda má jejich práce smysl. Proto - i čmáranice by se měla pochválit, když dítě ukáže zájem v tomto směru, ale kdyby udělalo to kolečko výraznější a dotáhlo ho, bylo by více poznat, že je to hlava tatínka. Co na tom, že nemá obočí? ^_^

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Kyorosan | 18.10.2009 22:15
tak sem hod nejaky urivek, ja bych si rada neco precetla, na stredni jsem hodne celta hlavne fantasy a podobne, ty se mi libi hodne. jen se tomu venuj ^_^
Calime.CZ | 18.10.2009 23:15
Mám to v plánu, ale až časem smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a pět